Hakkımızda1976 yılında Akkök Grubu’nun iplik üretimi ve ticareti yapan kuruluşlarından Ariş Sanayi ve Ticaret T.A.Ş. bünyesinde faaliyetlerine başlayan Şirket, 1990 yılından itibaren faaliyetlerini Dinkal Sigorta Acenteliği Anonim Şirketi unvanı altında sürdürmektedir.

Dinkal başta yangın, sağlık, kaza (uçak dahil), nakliyat (tekne dahil) ve mühendislik sigortaları olmak üzere bütün sigorta branşlarında hizmet vermektedir.

Dinkal, Türk sigorta sektöründe sağladığı rekabet üstünlüğü, müşterilerine sunduğu geniş teminat yelpazesi ve uygun fiyatların yanı sıra kaliteli danışmanlık hizmetleriyle de sektörde saygın bir yer edinmiştir.

Yıllar içinde gelişen acentelikler

1976 yılında Türkiye’de faaliyet gösteren sınırlı sayıdaki sigorta şirketleri arasında ilk sıralarda yer alan Ankara Sigorta Şirketi’nin (A) grubu acentesi olarak çalışmaya başlayan Şirket, daha sonra Halk ve Ak Sigorta şirketleri ile de acentelik sözleşmeleri imzalamıştır.

Geçen zaman içinde ülkemizde yapılan mevzuat değişiklikleri, sigorta şirketleri sayısına uygulanan sınırlamayı kaldırmış ve son yıllarda da birkaç branş dışında diğer bütün sigorta türleri için serbest tarife rejimini getirmiştir. Bunun sonucu olarak ortaya çıkan rekabet ortamına ve koşullara uyum sağlayarak müşterilerine daha fazla ve güvenli olanaklar sunabilmek amacıyla Dinkal’ın acentelik sayısında artış olmuştur. Şirket, bugün Axa Sigorta, Ergo Sigorta, Ray Sigorta, Güneş Sigorta, Allianz , Mapfre Sigorta,  Unico Sigorta, Ak Sigorta, Anadolu Sigorta, Eureko Sigorta, Gulf Sigorta, Groupama Sigorta, HDI Sigorta, Generali Sigorta, Demir Hayat, Euler Hermes, Sompo Japan Sigorta, Chubb Sigorta, Zurih Sigorta, Halk Sigorta , Doğa Sigorta, Acıbadem Sigorta, Liberty Sigorta, Türkland Sigorta, Koru Sigorta, Quick Sigorta, Orient Sigorta, Atradius Sigorta, Atlas Mutuel, Türk Nippon  Sigorta, Dubai Star Sigorta, Sbn Sigorta, Neova Sigorta, Fiba Emeklilik,  Allianz Yaşam ve Emeklilik, Avivasa şirketlerinin sözleşme yapmaya ve prim tahsiline yetkili bir acentesi olarak faaliyetini sürdürmektedir.

Dinkal, başta yangın, deprem ve sel gibi afetlerin yol açtığı hasarların belirlenmesi, görüşmelerin yönlendirilmesi ve yönetimini üstlenerek hasar gününden tazminatın ödenmesine kadar müşterilerine deneyimli ve uzman personeli ile danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sektör içinde benzersiz uygulamalar

1976 yılından beri süregelen deneyimi sayesinde müşterilerine, piyasada uygulanan en geniş teminat yelpazesi ve özel koşulları sağlayan Dinkal, bu üstünlüğünü hasar yönetimine de yansıtmaktadır.
 
Neden Dinkal?
Sigortacılık sektöründe 40 yılı aşkın deneyime ve güçlü bir teknik altyapıya sahip Dinkal Sigorta Acenteliği A.Ş., müşteri odaklı hizmet anlayışı ile sigorta konu olabilecek her alanda hizmet vermektedir.
Biz Kimiz?
Dinkal Sigorta Acenteliği A.Ş. Türkiye'nin en güçlü ve güvenilir kuruluşları arasında yer alan Akkök Şirketler Grubu'nun bünyesinde faaliyet gösteriyor. 1976 yılında temelleri atılan ve 1990 yılında bugünkü kurumsal adını alan Dinkal Sigorta Acenteliği A.Ş., sigorta sektörünün tüm alanlarında hizmet sunuyor, kurumsal ve bireysel alanlarda hayata geçirdiği projeler ile büyük başarılara imza atıyor.
Misyonumuz
"Müşterilerimiz, sigorta şirketleri ve çalışanlarımızca tercih edilen şirket olmak" tek amacımızdır.

"Sigortacılık sektöründe, kurumsal değerlerimiz ışığında, müşterilerimizin riskleri ile ilgili akılcı ve hesaplı çözümler yaratarak, sadık müşteri anlayışı çerçevesinde, çağdaş ve güvenilir hizmet sunmaya" söz veriyoruz.

 

Copyrights © 2012 & Dinkal Sigorta Acenteliği A.Ş.
Powered by AKTEK
Yukarı