Dinkal Sigorta

Hakkımızda

Yarım Asırlık Tecrübe

Hakkımızda

Yarım Asırlık Tecrübe

1976 yılında Akkök Grubu’nun iplik üretimi ve ticareti yapan kuruluşlarından Ariş Sanayi ve Ticaret T.A.Ş. bünyesinde faaliyetlerine başlayan Şirket, 1990 yılından itibaren faaliyetlerini Dinkal Sigorta Acenteliği Anonim Şirketi unvanı altında sürdürmektedir.

Dinkal başta yangın, sağlık, kaza (uçak dahil), nakliyat (tekne dahil) ve mühendislik sigortaları olmak üzere bütün sigorta branşlarında hizmet vermektedir.

Dinkal, Türk sigorta sektöründe sağladığı rekabet üstünlüğü, müşterilerine sunduğu geniş teminat yelpazesi ve uygun fiyatların yanı sıra kaliteli danışmanlık hizmetleriyle de sektörde saygın bir yer edinmiştir.

Yıllar içinde gelişen acentelikler

1976 yılında Türkiye’de faaliyet gösteren sınırlı sayıdaki sigorta şirketleri arasında ilk sıralarda yer alan Ankara Sigorta Şirketi’nin (A) grubu acentesi olarak çalışmaya başlayan Şirket, daha sonra Halk ve Ak Sigorta şirketleri ile de acentelik sözleşmeleri imzalamıştır.

Geçen zaman içinde ülkemizde yapılan mevzuat değişiklikleri, sigorta şirketleri sayısına uygulanan sınırlamayı kaldırmış ve son yıllarda da birkaç branş dışında diğer bütün sigorta türleri için serbest tarife rejimini getirmiştir.

Bunun sonucu olarak ortaya çıkan rekabet ortamına ve koşullara uyum sağlayarak müşterilerine daha fazla ve güvenli olanaklar sunabilmek amacıyla Dinkal’ın acentelik sayısında artış olmuştur. Şirket, bugün Axa Sigorta, Ergo Sigorta, Ray Sigorta, Güneş Sigorta, Allianz , Mapfre Sigorta, Unico Sigorta, Ak Sigorta, Anadolu Sigorta, Eureko Sigorta, Gulf Sigorta, Groupama Sigorta, HDI Sigorta, Generali Sigorta, Demir Hayat, Euler Hermes, Sompo Japan Sigorta, Chubb Sigorta, Zurih Sigorta, Halk Sigorta , Doğa Sigorta, Acıbadem Sigorta, Liberty Sigorta, Türkland Sigorta, Koru Sigorta, Quick Sigorta, Orient Sigorta, Atradius Sigorta, Atlas Mutuel, Türk Nippon Sigorta, Dubai Star Sigorta, Sbn Sigorta, Neova Sigorta, Fiba Emeklilik, Allianz Yaşam ve Emeklilik, Avivasa şirketlerinin sözleşme yapmaya ve prim tahsiline yetkili bir acentesi olarak faaliyetini sürdürmektedir.

Dinkal, başta yangın, deprem ve sel gibi afetlerin yol açtığı hasarların belirlenmesi, görüşmelerin yönlendirilmesi ve yönetimini üstlenerek hasar gününden tazminatın ödenmesine kadar müşterilerine deneyimli ve uzman personeli ile danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sektör içinde benzersiz uygulamalar

1976 yılından beri süregelen deneyimi sayesinde müşterilerine, piyasada uygulanan en geniş teminat yelpazesi ve özel koşulları sağlayan Dinkal, bu üstünlüğünü hasar yönetimine de yansıtmaktadır.

Bize Ulaşın

> Bize Sorun

0 212 393 0 111

> Watsapp

> Sigortaküpü.com

Bize Ulaşın

> Bize Sorun

0 212 393 0 111

> Watsapp

> Sigortaküpü.com